Michał Rudaś

Michał Rudaś
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
17
Oglądany:
27142 razy
iDesk:
Tagi:
Założenie konta:
6 maja 2009
Ostatnia aktualizacja:
17 listopada 2015
"Wieloryby i syreny" to nowy singiel Michała Rudasia, zapowiadający EPKę, która ukaże się na początku 2016 roku.

LINK do teledysku: https://www.youtube.com/edit?video_id=o1_JYa4rvug&video_referrer=watch

Artysta kojarzony z gatunkami worldmusic i etno tym razem prezentuje utwór w zupełnie innym klimacie. Muzykę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś, słowa napisała Patrycja Kosiarkiewicz, a za produkcję odpowiada Jan Smoczyński.
Pomysł nagrania piosenki Wieloryby i syreny pojawił się naturalnie, w wyniku muzycznych spotkań z gitarzystą Łukaszem Chylińskim, który gra w moim zespole. Bardzo się cieszę, że oprócz muzyki w stylu etno i worldmusic, które dominowały dotychczas
w mojej twórczości, mogę także śpiewać piosenki inne gatunkowo, prezentujące nową jakość i nowy rodzaj ekspresji, objawiający się w prostocie melodii i aranżacji. – mówi Michał Rudaś.
W nagraniu udział wzięli: Łukasz Chyliński (gitary i aranżacja utworu), Andrzej Solarski (bas), Bartosz Nazaruk (perkusja), Jan Smoczyński (klawisze).


Absolwent Wydziału Wokalnego Sekcji Piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul.Bednarskiej w Warszawie (2004r.).
Wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Przez kilka lat współpracował z programami TV „Jaka to melodia”, a do dnia dzisiejszego śpiewa w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami”.
Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland.
Brał również udział w przedstawieniach muzycznych : Kwiaty we włosach oraz Notre Dame l'historie, gdzie wcielał się w rolę Gringoire.
Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in : “Tarzan 2”, “Mój brat Niedźwiedź 2”, “Księżniczka na ziarnku grochu”.


Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami : Adam Sztaba, Tomek Szymuś, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Krzysztof Herdzin, Sebastian Karpiel Bułecka, Piotr Cugowski, Beata Bednarz, Grzegorz Piotrowski i inni.Ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) - obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Michał jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.
Artysta aktualnie jest wokalistą projektów muzycznych: United States of Beta, Missa Gospel's, Orkiestra Adama Sztaby i Musicalove (Teatr Rampa).


strona artysty: www.michalrudas.com

strona oficjalna na Facebooku: www.facebook.com/michalrudas
 • Evergreens

  2009-06-11 08:38

  The Evergreen wita zapraszamy do nas ,pozdrawiamy serdecznie!!!

 • Dee Free

  2009-06-09 18:39

  świetna muzyka,świetny wokal!Serdecznie pozdrawiamy i życzymy sukcesów!

 • Marta Wiśniewska

  2009-06-07 15:50

  Posłuchaj już teraz najnowszego, wakacyjnego hitu Mandaryny! Zapraszamy na profil...

 • delfin33y

  2009-06-06 20:22

  Kupiłem płytę . Wysłuchałem całości :-) Jestem pod wrażeniem przepięknych, stylowych melizmatów i ciepłego, klimatu. Kilka z tych piosenek będzie moimi ulubionymi. Zwłaszcza ta o amorficznym lecz już zmienionym kształcie Twojego bytu ;-). Cieszę się , że zrobiłeś , firmowany Twoim nazwiskiem, kolejny krok w swojej karierze:-) Przepięknie. Dziękuję za tę płytę i powodzenia. Lechu

 • Czarna1890

  2009-06-06 20:06

  Kiedy po raz pierwszy usłyszałam twój wokal żałowałam że piosenka którą śpiewasz tak krótko trwała...Masz przepiękny wokal i nie zaprzepaść tego...

 • cygankaxx

  2009-06-06 12:28

  Obok takiej muzyki trudno przejśc obojetnie..wypełniona została luka w moich poszukiwaniach muzycznych...wspaniale relaksuje sie przy takich trochę innych brzmieniach muzycznych.
  Od dzisiaj jestem fanka Pana Michała

 • delfin33y

  2009-06-06 11:00

  No i....masz kolejnego fana :-) Baaardzo gratuluję i pozdrawiam. Idę zaraz do marketu nabyć Twoją płytkę :-) Pozdrowienia dla najbliższych. Lechu

 • McGregor Szmatuła Grzegorz

  2009-06-05 11:15

  Witaj...na naszym rynku muzycznym brakowało właśnie takiego brzmienia..takiego typu dźwięków..to mnie kręci więc czuje je tak samo jak Ty . Å»yczę Ci extra promocji tego materiału bo "Wszystko jest na dobrej drodze" pozdrawiam McGregor

 • pawel stiller

  2009-06-02 14:17

  Witam, płyta jest niesamowita.. polecam wszystkim, Michał masz niesamowity talent, oby tak dalej... wszystkiego dobrego i serdeczności życzę,,, Paweł Stiller

 • Dorota Sok

  2009-06-02 12:07

  Masz ciekawy głos.Pozdrawiam